Žluťák láká zloděje

Dva stožáry se státními vlajkami, stojící po obou stranách hotelu Otavu, kdysi vítaly své hosty ze všech koutů naší republiky. Moderní letovisko, nacházející se v krásném lesoparku Luh, bylo vystavěno v roce 1933. Už jen málokteří si pamatují hotel Otava ve své největší slávě. Mnoho ovocných i okrasných stromů obklopovaly pozemky kolem hotelu. Stinné zahrady, čistý vzduch nasáklý lesním podrostem, jehličím a smolou, procházky podél jezírek s průzračnou vodou, že i pít se dala, to vše a ještě mnohem více lákalo hosty k vyhledávání tohoto nádherného koutu v Sušici, které si právem zasloužilo uznání.

Hotel se sálem o ploše 266 m2, sloužící zároveň jako jídelna, 40 pokoji ve dvou patrech a malebným výhledem do širokého okolí se po opadnutí své slávy stal zázemím pro mnoho studentů. Jako internát budova sloužila do roku 1992-93. Nyní chátrá. Vzhledem k početnosti majitelů pozemku, u kterých ani není známo bydliště, nelze se stavbou, bohužel, vůbec nic dělat.

Místo se stalo vyhledávaným bezdomovcemi, narkomany, sprejery. Často zde dochází k úmyslným požárům. Policie dokonce v tomto týdnu opakovaně zadržela skupinku mužů, kteří z „hotelu“ rozebrali železné traverzy a ve snaze si přilepšit, chtěli odvést na kárce ukradené železo do sběru. To se jim však díky zásahům městské policie nepodařilo.

DSCN8615

DSCN8649

-sf-