Výstavy v Sušici – duben 2018

V Ý S T A V Y    –    D U B E N    2 0 1 8

 

3.4. – 14:00 – Výstavní prostory věže radnice – ČESKÝ ROK

Obrázky s náměty českých obyčejů a zvyků. Vystavují žáci ZŠ T.G.M. v Sušici.

 

4.4. – 14:00 – Prostor oblastní charity – KDO JE TO?

Výstava „Kdo je to?“ z cyklu HateFree Art, který reaguje na dlouhodobý nárůst negativních postojů vůči některým skupinám obyvatel ČR.

Většina z nás osobně nezná jediného muslima. Zatímco média vykreslují muslimy jako homogenní skupinu, kterou si naše společnost spojuje s obrazy náboženského fanatismu, konfliktů a násilí, výstava Jany Ledvinové představuje skupinu iráckých osobností, jejichž krátké profily se vymykají stereotypním představám o teroristech a utlačovaných ženách skrytých pod šátkem,“ uvádí Sarah Huikari.

Výstava je v rámci akce „Jeden svět“ a potrvá do 7.4..

Zdroj: Tisková zpráva Člověk v tísni o.p.s.

 

15. 4. – 17:00 – Galerie SIRKUS – VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ VÁŽEK DANA BÁRTY

Dan Bárta představí v galerii SIRKUS unikátní fotografie vážek snímané ve speciálním skeneru.

Jsou rozpoznatelné na první pohled. Mají své jméno téměř ve všech jazycích světa. Objevují se v mýtech mnoha národů. Jsou oblíbené. Jsou fotogenické. Jsou krásné samy o sobě. A také, svou přítomností nebo nepřítomností odrážejí změny v krajině,“ říká Dan Bárta, který je nejen skvělý muzikant, ale i velký milovník vážek.

Vážky jsou zajímavé především tím, že žijí několik let ve vodě jako larvy, pak vylezou a přichytí se na suchu k pevnému povrchu, kde se přemění ve vážku a vzlétnou.

Rozsáhlá, specializovaná publikace „Vážky České republiky“ z roku 2009, na které spolupracoval s Alešem Dolným, obdržela cenu ministra životního prostředí. Ta zahrnuje 700 stran s 80 000 údaji o různých druzích vážek z našeho území. Další společná publikace „Vážky Sungai Wainu“ vydaná v roce 2013, obsahuje třetinu známých druhů na Borneu. Jako nejlepší přírodovědná encyklopedie loňského roku byla oceněna obrazová publikace „Vážky“ jež pojímá přes 300 fotografií a obecné informace ze života tohoto hmyzu.

Zdroj: Universitas