Výstavba obchodního centra v areálu SOLO Sušice

Sušice vždy bývala, doma i v zahraničí, známá jako město sirkařství. S koncem výroby zápalek, přestaly svému účelu sloužit i budovy kdysi slavné továrny na zápalky SOLO. Nyní se o Sušici již pomalu začíná hovořit jako o „městě supermarketů“.

Po letech kdy se nevzhledné a chátrající budovy a haly staly již „tradiční“ kulisou města na Otavě, začínají se věci dávat do pohybu. Obyvatelé Sušice se mohou v blízké době dočkat dalšího, již nekolikátého, marketu a dalších obchodních ploch a to právě v části bývalé továrny na zápalky. Záměr investora je výstavba obchodního centra v trojúhelníku mezi ulicemi Nádražní a Hrádecká až po současný supermarket BILLA. V rámci výstaby by byly původní objekty odstraněny a na jejich místech postaveny nové prodejní a parkovací plochy.

solo_vizualizace_svelch

Obyvatelé ze Sušice i okolí se tak rozdělili na dva tábory, příznivců a odpůrců stavby.

Pro první skupinu je to příležitost pro další možnost výhodných nákupů, pro jiné zase vytvoření nových pracovních míst a v neposlední řadě i nahrazení starých chtárajících objektů novými.

Pro odpůrce výstavby je zase nejdůležitějším faktorem proti výstavbě skutečnost, že je Sušice již nyní na čele žebříčku měst hodnotících počet metrů čtverčeních obchodní plochy na počet obyvatel a dále vylidnění sušického náměstí, které i přes současný stav je stále ještě živým centrem města.

V Sušici vznikla iniciativa proti výstavbě obchodního centra v areálu SOLO vedená občanským sdružením My ze Sušice, o.s.. Webové stránky sdružení naleznete zde: http://myzesusice.cz

Budeme rádi když nám své názory sdělíte v diskuzi pod článkem.