Tleskač v Sokolovně

Tleskač

Legendární SKA kapela TLESKAČ zavítá již tento pátek 10.5. ve 20 hod. do sušické Sokolovny, aby rozskákala na zvuky svých saxofonů své věrné fanoušky a získala srdce dalších. Vstupenky si můžete rezervovat na www.kulturasusice.cz, předprodej v kanceláři Sirkus za cenu 130,- Kč, na místě pak 150,- Kč.

Plzeňský Tleskač funguje na scéně již od roku 2000, kdy jejich první koncert přišlo podpořit 200 osob. Od roku 2003 kapela spolupracuje s vydavatelství Black Point music, orientující se na českou alternativní scénu, pod jejichž hlavičkou vydala 3 alba: Ska z Česka (2004), Na předměstí Bory (2006) a Never Die Songs (2011). Mezitím natočili v 2009 i DVD z živého koncertu v Akropolisu s názvem Jan Tleskač Story.

V loňském roce to sice vypadalo, že se plzeňské „skáčko“ zcela rozpadne, když ve zmíněném roce odešlo 8 z 10 členů, nicméně aktivní kapelník Jiří Sýkora vyhledal nové členy a skupina se od letošního února opět rozjela v plné parádě a jak sami uslyšíte, změna Tleskači jistě prospěla.

A kdo že vás v pátek roztleská? V nové sestavě to budou: Jirka Sýkora – baskytara, kontrabas, vokály; Honza Nedoma – kytara, Martin Bělohlávek – klávesy, Ivan Audes ml. – bicí, Kuba Ševčík – trubka, Venca Vondrášek – trombon, Michal Dolejš – altsaxofon, barytonsaxofon, Lucka Melčová – zpěv, Otto Weiss – zpěv.

Malá ochutnávka z Akropolisu:

-sf-