Tanec Praha 2018

T A N E C    P R A H A    2 0 1 8

 

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla oslaví v červnu roku 2018 své 30. narozeniny. Jubilejní ročník se uskuteční v Praze od 1. do 25. června 2018 a již od konce května oživí dalších cca 20 měst a obcí ČR. Ponese se ve vizuálním stylu i duchu motta letošního ročníku: TANCEM PROTI PŘEDSUDKŮM.

 

Město Sušice přivítá Tanec Praha 2018 tuto sobotu 2.6.2018

 

17:00 hod. – The Jablíčko: SVĚT Z PAPÍRU – interaktivní představení pro 4 tanečníky, jednoho hudebníka, děti a tisíc listů papíru. Po představení následuje dílna skládání origami.

 

18:30 hod. – Kino Sušice: Petra Tejnorová, Tereza Ondrová a kol.: HALÓ? JE TAM NĚKDO? Posílání zprávy nejen o tanci do vesmíru / filmová projekce
Jak vidí svůj život dnešní děti? Co by sdělili o sobě, o lidech a celé zeměkouli těm, kteří možná žijí na jiných planetách, nebo ve vesmíru? Jak by jim popsali nebo jednoduše vysvětlili, co je to tanec? Na co by se jich zeptali? Krátký dokument je určený dospělým i dětem, kteří milují sci-fi, tanec a další dobrodružství.

 

20:00 hod. – The Jablíčko: unikátní site-specific procházka Sušicí a jejími tajemnými místy CreWcollective: MOVING ORCHESTRA
Divák prochází prostorem a potkává různé hudebně-taneční situace. Každá akce funguje tak, jako živá součást veřejného prostoru a je jakýmsi prostředníkem mezi daným prostorem a divákem. Poodkrývá různé asociace, specificity a krásy míst, které se v normálním městském rytmu člověku snadno skryjí.