S indiány na ledě

hokej01

Běžné sportovní odpoledne by zažili malí hokejisté tuto sobotu 2.2.2013 na zimním stadionu v Sušici, kde jim od 15 hod. probíhal klasický trénink, nebýt nemalého překvapení, který pro své svěřence připravil Hokejový oddíl TJ Sušice. Přesně v 15:55 hod. totiž na ledovou plochu vjeli plzeňští útočníci Tomáš Vlasák a Radek Matějovský.

To, co především určuje kvalitu, průběh a konečný úspěch či neúspěch procesu výchovy mladého hokejisty, je především motivace. Není vůbec snadné motivovat dítě, aby vykonávalo svůj sport s maximální kvalitou. Hráči by měli dokázat ocenit hru druhého, neboť kvalitní hra protihráče jim umožní se zlepšovat.

O tom ví své i zmínění plzeňští indiáni, kteří vedli zbytek tréninku týmu mládeže TJ Sušice oddílu ledního hokeje, právě pro zmíněnou motivaci a příjemné zpestření, kterému zároveň předvedli ukázky svého hokejového umění, střelbu a nájezdy na brankáře. Následovalo focení a autogramiáda s oblíbenci z HC Škoda Plzeň. Jsme rádi, že si na naše mladé hokejisty vyšetřili čas ze svého nabitého programu.

Vzhledem k tomu, že Tomáš Vlasák oslavil den před touto akcí své 38 narozeniny, sušický zastupitel Ing. Jaroslav Macháček využil této příležitosti a předal mu malý present.

Jen ve stručnosti shrneme hokejové úspěchy plzeňských útočníků. Tomáš Vlasák (*75), odchovanec Slavia Praha, působil 5 sezon v Litvínově, 2 roky ve Finsku, v zámořské NHL za Los Angeles Kings, po švýcarské HC Ambri-Piotta i v Omsku a Kazani. Od r. 2007 působí v HC Plzeň. S Českou reprezentací vybojoval titul mistra světa. Od 2009 je členem Klubu hokejových střelců deníku Sport. Radek Matějovský (*77) se stal nejlepším střelcem juniorského týmu Slavie, kde začínal původně jako obránce. S nadějemi vzhlížel k draftu NHL, kde si jej v ´98 vybrali New York Islanders. Za HC Lasselsberger Plzeň hrál plných 6 let než ukončil svou kariéru coby profesionální hokejista.

Sušický hokejový oddíl se dle věkové kategorie člení na přípravku pro děti od 5 – 7 let, mládež do 11 let, dorostence do 17 let a muže. Díky tréninkům 4 – 5x týdně, se mladí hokejisté rychle zdokonalují ve svých dovednostech, především díky trenérům Zdeňku Koryťákovi, Richardu Pitelovi a Pavlu Hailovi. V dnešní době však není lední hokej ryze chlapeckou záležitostí. Zářným příkladem a největší domácí nadějí je Anna Fabšicová, která reprezentuje dívčí hokej v žákovské lize a odchovankyně Veronika Bucifalová hraje za reprezentaci ČR patnáctiletých.

TJ Sušice zaměřuje všechny své aktivity právě na podporu rozvoje mládežnického sportu a my přejeme všem aktivním účastníkům řadu příjemných sportovních zážitků, radost z dosažených vítězství, ale zejména potěšení z pohybu.

Hlavní partner a organizátor celé akce je Bc. Jaroslav Hranička, Wellness & Sport Hotel Šumava*** a Zdeněk Šmíd, masér a kustod České hokejové reprezentace, kterým touto cestou velmi děkujeme. Zároveň patří poděkování organizaci Sportoviště města Sušice za perfektně připravenou ledovou plochu, kterou pochválili i plzeňští hokejisté.

Za poskytnuté fotografie redakce děkuje Evě Korcové.

-sf-