RUINFEST 2020

Je to tady! I v tomto černohumorném roce 2020 se podařilo poskládat a připravit k realizaci další výživný ročník festivalu RUINFEST. Opět velmi pečlivě vybraní interpreti, tentokrát ještě bohatší doprovodný hudební program mezi hlavními kapelami a pestrá nabídka občerstvení.

Na středobodu akce, hlavním podiu, se letos představí tito: 

CIGARETTE  SYNDROME – Čtyřčlenná garážová kapela, která se vynořila z pražských sklepů v roce 2015. Od vydání podomácku nahraného dema se jejich kytarová melancholie a líné avšak přesné trojhlasy, staly známou součástí pražského undergroundu. Cigarette Syndrome měli tu čest sdílet pódium se zahraničními rockovými stálicemi jako PUP, DZ Deathrays nebo LIFE. Objevili se taktéž na známých festivalech Rock For People, United Islands či Povaleč. 

KALLE  – U nás není podobných kapel, jako Kalle. Dvojice, která svou hudbou dokáže posluchače nejen upoutat, ale doslova spoutat. David a Veronika hrají od roku 2013 a za tak krátkou dobu stihli vyhrát žánrového Anděla a za album Saffron Hills dostali Anděla dalšího, tentokrát v kategorii Alternativa. Niterný zážitek nikoho nemine. 

GHOST OF YOU – Brněnští kluci a jejich dospělý indie-rock, budou jedním ze zásadních hřebů letošního ročníku. Jejich devízou jsou syrová a energická vystoupení, což bude mezi našimi zdmi jistě vítanou parádou. 

THE DRAIN – Trvalo to, ale je to tady. Přijedou The Drain. Jedna z nejlepších glam-rockových kapel u nás, brázdí podia od roku 2007. A nejen ty naše. Kapela koncertovala často v zahraničí a zkušeností má na rozdávání. V nové sestavě se bude snažit o nemožné. Konečně zbořit zdi našeho hradu. Drive na to kluci určitě mají. 

Black Holes – Dvoučlenná sestava z Prahy, která staví na kontrastu masivního kytarového zvuku a melodického popového zpěvu. Jejich dosavadní singly se umístily v hitparádách několika českých rádií a videoklip Black Hole rotoval na TV Óčko. 

1FLFSOAP – Temná strana elektra, dravost, melancholie, smyčky, živé bicí a kytara, to jsou 1flfsoap, jeden z nových objevů české elektronické scény, nominovaný v hudebně exportním projektu Radia Wave. Nejrůznější hardware, živé bubny, charakteristická kytara a velká dávka improvizace, to vše je obsaženo v každém jejich setu, který nikdy nemá jasný konec. Tohle bude párty Teď a Tady. 

 

Jako doprovodný program mezi kapelami  vystoupí: 

 

AIKO –  Mladá talentovaná skladatelka a textařka s křišťálově sametovým hlasem. Vyhrála účinkování na velmi proslulém Maďarském festivalu SZIGET. Rozněžní vás, pohladí a vezme na výlet po hradbách i daleko za ně. 

JINÝ METRO – Dvě slečny s ukulele, flétnou, klávesami a upřímnými hlasy, rovnou ze srdce. Hezky nám zahrají, zazpívají a budou se na nás přitom smát. 

 

A aby toho nebylo málo, na DJ STAGE (opět mezi hlavní produkcí) vystoupí čtveřice hudebních selektorů z webu tracklist.cz – Dozikur, Namax, Stanjah a Stuart a doplní je naše lokální stálice Mraq a Nws.  

 

My všichni se na Vás budeme těšit na hradě Rabí 15.8. od 18:00

Děti do 15-ti let mají tradičně vstup zdarma ☺ 

www.ruinfest.cz