Recyklojízda

RECYKLOJÍZDA 2018

Na podporu třídění a recyklace baterií projede Českou republiku již podruhé tým Recyklojízdy. Tříčlenná skupinka si dala za cíl za 10 dní zdolat 800 kilometrů. Na cestu se vydá 13. června 2018 z Frenštátu pod Radhoštěm. Cílovým místem bude 22. června 2018 město Cheb.

Po trase bude mít Recyklojízda minimálně 24 zastávek v českých a moravských městech. 

V Sušici se k Recyklojízdě můžete přidat 20.6.2018 v 8:30 hod.

Přijďte si na sušické náměstí pro krabičku Ecocheese na třídění baterií ve vaší domácnosti. Pokud jste sportovně zdatní, můžete s týmem Recyklojízdy zdolat další úsek jejich trasy. V tom případě přijďte na setkání s vlastním kolem.

Podpořit myšlenku, proč se s Recyklojízdou vydáváme na cestu, může každý. Stačí jen třídit baterie a nosit je k recyklaci na sběrná místa.

Zatím jen necelá polovina baterií, které jsou v Česku dány do oběhu, je odevzdána na recyklaci. Chceme, aby jich bylo mnohem víc, protože každá baterie, která skončí ve směsném odpadu, škodí přírodě. Proto se v červnu 2018 již podruhé vydáváme na cestu po vlastech českých a moravských. Na elektrokolech projedeme republiku od východu na západ a budeme se snažit všechny, které potkáme, přesvědčit, aby použité baterie poslali přes sběrná místa na recyklaci.

Akci organizuje nezisková společnost ECOBAT.