Pohyb a správná výživa

plakát_pohyb_výživa

Chcete-li změnit životní styl, poradit s hubnutím či zlepšit svou kondici, přijďte do sportovní haly SOU a SOŠ ve Volšovské ul. ve čtvrtek 21.2.2012 v 15.00 hod., kdy k nám zavítá výživová poradkyně Mgr. Alexandra Tilpová.

Strava je jediným významným zdravotním faktorem, který máme zcela pod kontrolou. Podle vědeckých studií má právě strava až 74% vliv na naše zdraví. Přestože je výživa základ pro dobré zdraví, jídelníček mnoha lidí je zcela nevyhovující. Pod vlivem reklam lidé raději využívají připravené či předvařené polotovary a tato denaturovaná strava je považována za příčinu většiny chorob. Lidé si nesprávnou výživou a nevhodnými stravovacími návyky zkracují svůj život. Člověk by se měl zamyslet nad tím, kolik, kdy, co i v jakých kombinacích jí.

Jelikož stavba těla každého člověka je jiná, tak i odpovědi týkající se správného stravování nejsou jednoduché a ne vždy zcela obecné. V současné době je problém především v nadměrném příjmu makroživin a nedostatečném příjmu mikroživin. U A. Tilpové se dozvíte jak příjem makroživin a mikroživin zoptimalizovat, jak dodržovat správné stravovací návyky, jaké potraviny kupovat a také jak si připravit zdravé jídla doma. Zhodnotí Váš dosavadní jídelníček a dle Vašich potřeb pomůže upravit.

Na snížení množství tuku v těle má úprava stravovacích návyků vliv ze 70%, zbývajících 30% má především pohybová aktivita. Optimální redukce tuku je zaručena při aerobních podmínkách cvičení, které nastanou při určité tepové frekvenci. Pomocí certifikovaného přístroje InBody 230 zjistíte, zda Vám neubývá svalová hmota či naopak, zda redukujete tuky a poměr svalové hmoty se zvyšuje. Nemůže tak dojít k mylnému názoru, že člověk, který se snaží jíst dle zásad zdravé výživy a přidá pravidelnou pohybovou aktivitu, nehubne, jelikož nevidí žádnou změnu na váze či dokonce může přibrat. Většinou jde o nárůst svalové hmoty, která nahradí část tukovou. Specifikem přístroje InBody 230 je sestavení cvičebního plánu na základě Vašich hodnot, stavu metabolismu a úrovni svalové hmoty.

Kompletní diagnostiku, konzultaci výsledků, výživové a pohybové doporučení pro zlepšení stavu Vám zajistí Mgr. Tilpová, ale Vy si nezapomeňte vyšetřit čas. Jde přece především o Vás a Vaše zdraví.

Tuto akci pro Vás připravila příspěvková organizace Sportoviště města Sušice.

inbody230přístroj_inbody230

-sf-