Po stopách annínských sklářů

Šumavský Annín zve na komentovanou procházku

po stopách annínských sklářů

To nejzajímavější ze sklářské historie šumavské vesnice Annín a jejího okolí představí další komentovaná procházka. Koná se v sobotu 28. dubna 2018. Během procházky s průvodcem se zájemci podívají do sklárny, brusírny a navštíví hrobky dvou významných sklářských rodů. Procházka trvá přes čtyři hodiny a není třeba se na ni dopředu přihlašovat.

Sraz účastníků je v 9:00 na parkovišti u sklárny v Anníně. Zde se ke skupině připojí průvodce Lukáš Milota. Společně projdeme vesnici Annín, řekneme si něco o historii celého údolí a dojdeme až do osady Rajsko, kde navštívíme brusírnu a sklářskou galerii s prodejnou. Z Rajska se výletníci vydají po příkré silnici do románsko-gotického kostela na Mouřenci, jehož součástí je hrobka rodiny Müller, která položila základy annínského sklářství. V rámci výkladu se lidé podívají i do barokní kostnice a malého muzea, kde začne komentovaná prohlídka kostela a kostnice v 11:00 hod. Procházka pokračuje lesem zpět do Annína k hrobní kapli sklářské rodiny Schmid. Posledním zastavením komentované procházky bude sklárna v Anníně. Tam zájemci navštíví sklářské muzeum, prodejnu skla a seznámí se se sklářskými technikami.

Cílem těchto procházek je nabídnout ucelený výklad o celém regionu Annínska.

Sklářskou historii můžeme v Anníně a okolí vidět na každém kroku, byť to tak na první pohled třeba ani nevypadá. Chci lidem ukázat souvislosti a odkrýt některá tajemná zákoutí této dosud málo objevené části šumavského podhůří,“ láká na procházku průvodce Lukáš Milota.

Jednotlivé cíle je možné navštívit i individuálně. Ovšem bez výhod, které skýtá celá procházka.

Info: Bc. Lukáš Milota (tel. 607 11 88 46, e-mail: lukas.milota@centrum.cz)

Více zde: http://www.pratelemourence.cz