Oprava výtluků na místních komunikacích

výtluk

 

Občané v Sušici se konečně dočkají oprav výtluků na místních komunikacích. Tyto práce nemohly být zahájeny v dřívějším termínu, neboť obalovna v Dobršíně je až do 6. května mimo provoz.

Opravy bude provádět firma Sušické lesy a služby, s.r.o. Kromě teplé obalové směsi budou opravy prováděny i tryskovou technologií Turbo.

O případném poškození komunikace v okolí Vašeho bydliště můžete informovat firmu prostřednictvím kontaktního formuláře:http://www.sules.cz/formular.html

 

Použité metody:

Teplé obalové směsi

Využívána v teplotně teplejším období roku. Jedná se o nejběžnější směs asfaltového betonu. Asfalt je při výrobě nahřát na 160 °C a poté je při 140 °C stlačován s plnivem štěrkodrtě a štěrku. Při výstavbě se užívá za tepla, proto pro přepravu asfaltové směsi je nutné používat oceloplechový kontejner, který nedovolí její vychladnutí.

Trysková technologie Turbo

Technologie vysprávek asfaltobetonových komunikací tryskovou metodou spočívá ve vyplňování poruch obrusných vrstev směsí ušlechtilého kameniva a asfaltové emulze pomocí speciálního zařízení pod tlakem stlačeného vzduchu. Technologie je vhodná pro vysprávky drobnějších výtluků, otevřených povrchů, místních prosedlin a uvolněných povrchových vrstev vozovek. Tato činnost je zabezpečena za pomoci nejmodernější techniky VSV 1000 ( Vysprávková souprava vozovek).

 

Více na stránkách firmy: http://www.sules.cz/uvod.html

-sf-