Multikulturní a multižánrový festival Před Letem – 22. června 2013

Před Letem

Znáte Iglue? Tahle skupinka mladých lidí ze Sušice a okolí se rozhodla založit občanské sdružení, které by se svou troškou podílelo na utváření kulturního života v Sušici. Iglue, o.s. funguje zatím jen krátce, ale přece jen už něco stihlo. Sázeli jsme stromy, hráli jsme představení pro děti a v blízké době chystáme také loutkové divadlo. Co nás ovšem momentálně nejvíc zaměstnává a na co vás chceme tímto článkem nalákat, je multikulturní a multižánrový festival Před Letem.

Kdy: 22. června 2013.

Kde: Amfiteátr za sušickým Komunitním centrem.

banner

A co vás čeká? Samozřejmě pestrý hudební program, ale protože hudebních akcí je v Sušici a okolí poměrně hodně a bohatého žánrového složení, chtěli jsme vytvořit něco, kde se vyřádí různé věkové kategorie různého kulturního a uměleckého zaměření. A když píšeme vyřádí, tak opravdu aktivně. Již od časného odpoledne budou mít návštěvníci možnost zatančit si s lektory ze Sušicka na tanečních miniworkshopech, zažonglovat si nebo jinak se vydovádět v našem speciálním cirkusovém stanu či jen tak posedět v Iglue čajovně, kde se budou podávat všemožné druhy čajů a káv a poslouchat autorské čtení mladého nadějného sušického povídkáře Tomáše Kotála. Pro děti malé i větší bude připraven grafický stan, kde mohou popustit uzdu své fantazii, vytvořit různé předměty, nestvůry a ozdoby z připravených materiálů či něco namalovat a za pomoci našich grafiků a počítačů tyto obrázky pak také třeba rozpohybovat či jinak upravit. Rodiče i další návštěvníci si pak do tohoto stanu mohou přijít prohlédnout výtvory svých dětí a také díla mladých sušických umělců.

Podrobný program najdete na našich webových stránkách www.iglue.unas.cz, na Facebooku či na plakátech vyvěšených v různých koutech Sušice i vzdálenějších končinách. Budeme moc rádi, když naše snažení podpoříte šířením této zprávy a především příchodem na festival. Iglue i všichni účinkující už se na vás těší!

Vaše Iglue