BUSKING – zpívání na ulici

Koncerty CANTICORUM:
pondělí 18.7.2016  v 19:00 hod. – Ostrov SANTOS
úterý 19.7.2016 v 19:00 hod. – Penzion Pod Sedlem (Albrechtice)

Busking? Co to je? Jakákoliv pouliční umělecká produkce spojená s dobrovolnou odměnou kolemjdoucích. Jednoduše řečeno hraní a zpívání na ulici.

Tentokrát v podání plzeňského smíšeného pěveckého sboru CANTICORUM pod vedením sbormistryně  Mgr. Anastázie Šolcové Šourové v rámci letního soustředění v Albrechticích. Veškerý výtěžek bude použit na nákup stojanů pro mikrofony.

Canticorum pochází z latiny a ve volném překladu znamená: „Ti, kdož zpívají“. A dodejme, že zpívají opravdu rádi. Canticorum sdružuje 43 lidí s chutí zpívat a realizovat se prostřednictvím sborového zpěvu. V odborných kritikách je často zmiňována bohatá emocionalita provedení, využívání pestré dynamické škály, případně velmi dobrá hlasová kultura, intonace i rytmická přesvědčivost. Repertoár sboru zahrnuje hudbu nejen duchovní, klasickou a lidovou, ale potěší i příznivce hudby populární, jejíž sborové úpravy skvěle doplňuje rytmika beatboxu Jana Melichara. Stálou klavíristkou je absolventka Janáčkovy akademie múzických umění Eva Vimrová.

Canticorum